RANDEVU ALIN
Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj
HİZMETLERİMİZ
Kalıcı Makyaj

Lipliner (Dudak)

Eyeliner  (üst göz çizgisi)

Dipliner (alt göz çizgisi)

Microblading,

Makine ile kıl tekiği,

3D ultra realistik kaş,

İpek Kirpik

Kirpik lifting

 

Makyaj her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteyen tüm kadınların ve son zamanlarda erkeklerin de hayatının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu sebeptendir ki, zaman sıkıntısı olan, gündelik ve iş hayatında bakımlı görünmek isteyen kadınların son zamanlar en çok tercih ettiği yöntemlerden biri de kalıcı makyaj uygulamalarıdır.

Bu uygulamalar sayesinde 7/24 bakımlı görünmek çok daha kolay bir hal alıyor.

Peki kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj, cilt kullanımı için üretilmiş olan mineral bazlı doğal boyaların iğne vasıtası ile derinin üst kısmına bırakılması işlemidir. Genelde dövme işlemine benzetilen bu yöntemin en önemli ayırt edici özelliği, epidermise uygulandığı için bir ömür değil, belirli bir süre kalıcı olmasıdır. Kalın kaşlar, kontürlü, dolgun dudakların yeniden trend olmasıyla birlikte, kalıcı makyaj uygulamalarına talep de artmıştır. 

 

Micropigmentasyon kalıcı makyaj için kullanılan ilk metottur diyebiliriz. Bu metotla kalıcı makyaj uygulanması dövme makinesine benzeyen bir cihazla yapılmaktadır. Seçilen ve kullanılmasına karar verilen boyalar cihaz ucundaki iğneler vasıtasıyla cilt altındaki dokulara işlenmektedir. İşlem yapılırken işlemi gerçekleştiren uzmanın yeteneği ve işlemin steril şekilde gerçekleştirilmesi en önemli detaylardır. Bu teknikle doğal kıl görünümü, gölgeleme, pudralama gibi işlemler gerçekleştirilerek doğal bir görünüm elde edilebilir.

 

Microblanding ile Micropigmentasyon farkı, microblanding metodunda cihaz değil, ucu iğneli özel bir kalem kullanılmasıdır. Bu kalem sayesinde kıl görüntüsü yaratan çizikler atılarak, doğal bir görüntü oluşturuluyor.

 

Her iki uygulama ile doğal görünümde kaşlara sahip olmak mümkündür. Uygulamanın sonuçları yöntemi uygulayan uzmanın ne kadar başarılı olmasıyla doğru orantılıdır. Profesyonel sonuçlar ve daha detaylı bilgi için ücretsiz randevu formunu doldurarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Kalıcı Makyaj Uygulanan Bölgeler

 
Kalıcı makyaj uygulanan bölgeler; kaş, dudak ve göz olmaktadır. Bunun dışında, medikal amaçlı kullanım da görülmektedir. Bunlar; meme başı renkli halka çalışmaları, meme alınması sonrası meme ucunun renklendirilmesi, Vitiligo, Allopecia, yara izleri ve ciltteki lekelerdir.
 

Kalıcı Kaş Makyajı

 
Kalıcı kaş makyajı, kalıcı makyaj uygulamalarının en çok uygulandığı alandır diyebiliriz. Özellikle son yıllarda yeniden trend olan kalın kaş modası ile birlikte, bu uygulamalara talep artmıştır. Kalıcı kaş makyajı ile kaş alanı yeniden çizilip, yaratılabilir veya kaştaki seyreklik doldurularak giderilebilir. Kaşların bozuk yapısını düzeltme, istenilen kalıcı şeklin verilmesi, düşük görüntü oluşturan kaşların kaldırılması, dökülen, seyrelen kaşların doldurma yöntemiyle sıkı ve kalın şekle sokulması yapılabilir. Özellikle seyrek kaşlar ve aşağıya doğru eğilimli kaşlar yüzünüzü olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Kalıcı kaş uygulamaları kısa bir işlem sonucunda bu görüntüyü ortadan kaldırarak, daha genç ve estetik bir görüntüye kavuşmanızı sağlıyor.
 
Kaş uygulaması yapıldığında rengin daha oturmaması sebebiyle renk çok koyu ve kalın görünebilir. Rengin tam oturması ve pigmentlerin doğal görüntü alması ortalama olarak 5-15 gün gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu sürenin sonunda, kaşlarınız son görüntüsünü ve rengini almış olur. Detaylı billgi için Kalıcı Kaş Makyajı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

 
Göz makyajı makyajın en önemli ve fark yaratan bölümüdür diyebiliriz. Etkili bir göz makyajıyla yüz ifadesi değişebilir, daha iddialı, daha genç ve vurucu bir ifadeye sahip olunabilir. Bu sebeptendir ki, kalıcı eyeliner uygulaması düzenli olarak makyaj yapan kadınların tercih sebebi olmaktadır. Kalıcı eyeliner uygulaması sayesinde, büyük gözler daha küçük, normal gösterilebileceği gibi, küçük gözlerin daha büyük ve iddialı görünmesi de mümkün. Bu uygulama sayesinde gözleriniz olduğundan daha çekici, bakışlarınız daha parlak ve anlamlı görünecektir.
 
Uygulama göz kapaklarına normal eyeliner şeklinde (önceden belirlemiş olduğunuz tasarımla) yapılmaktadır. Uygulama sonrasında rengin oturması zaman alacağı için, başta renkler koyu görünebilir. Bir kaç gün sonrasında renk orijinal halini alacaktır. Kalıcı Eyeliner uygulaması sonrasında gözlerinizde hafif kızarıklıklar veya şişme görünebilir. Düzenli merhem uygulayarak bir kaç gün içerisinde bu kızarıklığın kendiliğinden yok olduğunu göreceksiniz. Detaylı billgi için Kalıcı Eyeliner sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Kalıcı Dudak Kontürü

 
Kalıcı dudak kontürü uygulaması, ince dudaklara sahip kadınların hiçbir operasyon veya dolgu uygulaması yapmadan, daha dolgun ve kalın dudaklara sahip olmasına olanak sağlıyor. Dudak kontürü uygulamasıyla aynı zamanda büyük dudakların olduğundan daha ince gösterilmesi de mümkün.
 
Zaman geçtikçe, dudaklarımız orijinal renklerini kaybederek daha solgun bir hal almaya başlayabilir. Kalıcı dudak kontürü renksiz dudakların yeniden renklendirilmesi ve canlı görünmesi için harika bir çözümdür. Dudak kontürü uygulaması da diğer uygulamalar gibi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Uygulama süresince lokal anestezi kullanıldığı için acı hissedilmemektedir. Pigment alerjisi, kılcal damar çatlamaları, egzama, mantar veya siğil sorunları olanlara dudak kontürü uygulanmamaktadır. Detaylı billgi için Kalıcı Dudak Kontürü sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Kalıcı Makyajda Acı Var mı?

 
Yaklaşık olarak 30 dakika süren (bazen daha uzun sürebilir) işlem süresince uygulamanın yapıldığı kişi acı hissetmemektedir. Bunun sebebi uygulama yapılacak alanın lokal anesteziyle uyuşturulmasıdır. Lokal anestezi için lazer epilasyon ve dövme uygulamalarında kullanılan anestezik kremlerden kullanılmaktadır. İşlem bittikten sonra kişi günlük hayatına anında geri dönebilir ve herhangi bir kısıtlama olmadan gününü devam ettirebilir. Uygulayan kişilerin geri dönüşlerine bakacak olursak, işlem sonrasında  sadece batma hissi oluyor ve dövmenin aksine, cildin daha üst tabakasına uygulandığı için çok daha az hissediliyor.
 
Kalıcı makyaj işlem süresi kişiye, tasarıma ve uygulayan kişiye göre değişiklik gösterse de, genelde 2 saat kadar sürmektedir. Bu süre anestezi, tasarımın uygulanması ve işlemin tamamlanmasını kapsamaktadır. Yapılan seanstan 4 hafta sonra rötuş için ek bir kontrol seansı yapılmaktadır. Bu seanslar, çok fazla rötuş işlemi yoksa, genelde işlemden daha kısa sürmektedir.
 

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Eder?

 
Kalıcı makyajı her gün makyaj yapan herkes rahatlıkla kullanabilir. Kalıcı makyaj sayesinde, günlük makyajınıza çok fazla zaman harcamayacak, her zaman bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Kalıcı makyaj özellikle yoğun iş hayatı ve sosyal hayatı olan kadınların vazgeçilmez tercihi olmaya devam ediyor. Bunun dışında, diğer bir tercih sebebi de denizde, havuzda, spor salonunda terleyince makyajın akması ve makyaj temizlemekle zaman kaybı yaşamaktır. Kalıcı makyaj tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor.
 
Kalıcı makyajı tercih etmenin tek sebebi zaman sıkıntısı değil tabi ki. Göz problemi olanlar, kaşlarında veya dudaklarında şekil bozukluğu olanlar, makyaj yapmakta zorluk çekenler ( et titremesi vs. gibi sorunlar) de kalıcı makyajı tercih ediyor. Ayrıca, doğal veya tıbbi sebeplerden dolayı kaşları veya kirpikleri dökülenler, dudaklarında renk kaybı olanlar için de kalıcı makyaj kesin bir çözüm. Daha çok göz, kaş ve dudakta uygulanan kalıcı makyaj uygulamaları, son dönemlerde saç seyrekliğinde saç efekti için ve göğüs alımı ameliyatlarından sonra meme başı çizimi için de kullanılmaktadır.
 
Kalıcı makyaj uygulamalarında uygulamanın yapılcağı kişinin sağlık durumu da çok büyük önem arz etmektedir. Peki kalıcı makyaj kimlere yapılmaz? Kalıcı makyaj şeker hastaları, hemofili hastaları ve HIV virüsü taşıyıcılarına uygulanmamalıdır. Bunun dışında, 18 yaşını doldurmamış olanlara, et beni veya boya alerjisi olanlara, gözünde akma sorunu olanlara, mantar, siğil gibi cilt hastalıkları olanlara, çok hassas cildi olanlara uygulama yapılmamaktadır.
 

Hangi Kalıcı Makyaj Uygulamalarını Gerçekleştiriyoruz?

 
Güzellik merkezimizde farklı tekniklerle bir çok alana kalıcı makyaj uygulamaları yapılmaktadır. Göz, kaş ve dudak kalıcı makyaj uygulamaları ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgileri
 

Long-Time-Liner Micropigmentasyon

 
En gelişmiş kalıcı makyaj (pigmentasyon) tekniği olarak bilinen Long-Time-Liner mikropigmentasyon tekniği teknolojik olarak geliştirilmiş cihazlarla uygulanmaktadır. Deri üzerinden milimetrik hareketlerle çizme işlemini gerçekleştiren bu cihaz sayesinde ciltte herhangi bir çizik veya yara oluşması engellenmektedir. Detaylı bilgi için Long-Time-Liner Micropigmentasyon sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Dudak Pigmentasyonu

 
Solmuş ve eski rengini kaybetmiş dudaklar için doğal dudak kontürü uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Bu teknikle, dudaklarınızı olduğundan daha dolgun ve egzotik şekle getirebilirsiniz. Dudak pigmentasyonu işleminde farklı renk tonlarını tercih edebilir, dudaklarınıza yeniden şekil verebilirsiniz. Detaylı bilgi için Dudak Pigmentasyonu  sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Kaş Pigmentasyonu

 
Şekli bozulmuş, aşağıya doğru eğimli olan, farklı sebeplerden dolayı seyrek veya dökülmüş olan kaşlar için kaş pigmentasyonu en çok tercih edilen çözümdür. Kıl tekniği ve gölgeleme tekniği ile kaşlarınızı baştan şekilendirebilir, istediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için Kaş Pigmentasyonu sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Kalıcı EyeLiner

 
Kalıcı Eyeliner uygulaması gözlerinizin ve bakışlarınızın olduğundan daha çekici ve etkili olmasını sağlar. Eyeliner uygulaması sayesinde büyük gözler daha küçük, daha küçük gözler ise daha büyük hale getirilebilir. Detaylı bilgi için Kalıcı Eyeliner  sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Kamuflaj

 
Yorgunluk ve dış etkenlerin etkisiyle solgunlaşan, kırışan, sıkılığını kaybeden ciltler için uzmanlarınımız tarafından özel cilt bakım hizmeti verilmektedir. Kamuflaj uygulamasında, cilt analizini yapılarak, cildinize uygun olan ürün ve cihazlar belirlenerek uygulama gerçekleştiriliyor. Detaylı bilgi için Kamuflaj sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı

 
Seyrek ve ince kaşlarda kaş aralarına kıl şekilleri çizerek uygulanan bir yöntemdir. Kıl tekniği sayesinde, kaşlarınız doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünüme ulaşır.  Detaylı bilgi için Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Microblading 3D Kaş Kontürü

 
3D Kaş Kontörü tekniğiyle kaşlarınızın doğal ve kendi kaş renginize uygun olarak boya pigmentleri ile kalınlaştırılmaktadır. Kaşlarınızı istediğiniz şekilde değiştirebilir, farklı renk seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında renk oturması ve son halini alması 2 hafta sürmektedir. Detaylı bilgi için Microblading 3D Kaş Kontürü sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 

Kalıcı Makyaj Bakım Süreci

 
Uygulamanın başarılı sonuç vermesi ve doğallığını koruması için kalıcı makyaj bakım süreci boyunca dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Uygulama sonrasında size verilen merhemlerin kullanımı ihmal etmemeniz rengin kalıcılığını koruyacaktır. Uygulama yapılan bölgede, elle hissedilecek şekilde kabuklanma oluşabilir. Bu kabuklanma merhem kullanımı sayesinde kendiliğinden döküleceği için herhangi bir müdahelede bulunmanız gerekmemektedir. Olası bir müdahelede, kabuk koparılması nedeniyle renk boşlukları oluşabilir. Bunun dışında, dikkat edilmesi gereken bir diğer etken de, güneştir. Güneş veya solaryum, renklerin koyulaşmasına neden olabilir. Bu sebepten, kalıcı makyaj uygulanan alanların güneşten yüksek korumalı kremlerle korunması gerekmektedir. Kalıcı makyaj gözünüze uygulanmışsa, güneş gözlüğü kullanmanızı öneririz. Ayrıca, işlem uygulanan alanların en az 3 gün sudan uzak tutulması ve aşırı sıcak, buharlı (sauna, hamam vs. gibi ) alanlardan uzak durulması da işlem sonucunun başarılı olmasına etki edecektir. Genel olarak, kalıcı makyaj bakım süreci ve dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki listede görebilirsiniz:
 
• En az 1 hafta (tercihen 10 gün ) güneş ışınlarına maruz kalınmamalı, sonrasında da yüksek koruma faktörlü kremler uygulanmalıdır
• En az 10 gün aşırı sıcak, sauna, hamam, buhar odası gibi alanlardan uzak durmak gerekmektedir
• Uygulamanın yapıldığı bölgeyi tahriş etmemek, kaşımamak, ovuşturmamak gerekmektedir
• Uygulama yapılan alana makyaj uygulanmamalıdır
• En az 3 gün uygulama yapılan bölgenin suyla teması kesilmelidir
• Bir hafta boyunca deniz, havuz gibi alanlardan uzak durmak gerekmektedir
• Uygulamayı yapan uzmanın önerdiği melhem ve dezenfekte yöntemleri aksatılmadan uygulanmalıdır
• Uygulama yapılan alandaki kabarıklıklar elle koparılmamalı, müdahele etmeden kendiliğinden düşmesi beklenmektedir.
 

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır

 
Kalıcı makyaj dövme gibi bir ömür boyu cildinizde kalan bir uygulama değil. Döve uygulamalarında boya dermal tabakaya, kalıcı makyaj uygulamalarında ise epidermise işlenmektedir. Bu sebepten de,  kalıcı makyaj zaman geçtikçe kaybolmaktadır. Kalıcı makyajın kalma süresi cild tipinize göre farklılık göstermektedir. Cildinize uygulanan boya zararsız olmakta ve zaman geçtikçe hücrelerin kendini yenilemesiyle boya vücuttan atılmaktadır.
 
Kullanılan tekniğe ve uygulanan bölgeye göre de kalıcı makyajın kalma süresi fark göstermektedir. Bu süre genel olarak dış etkenlere, uygulama yapılan kişinin cilt tipine ve metabolizma hızına göre değişiklik gösterse de, yaklaşık 2 ila 5 yıl olmaktadır.
 
Dudak kontürü ve eyeliner uygulamalarında ortalama kalıcılık süresi 2 yıl, kaş bölgesinde ise 1 yıl olmakatdır.
Kalıcı makyajın ciltten atılmasıyla birlikte, bazı ciltlerle gölgeler ve hafif izler kalabilir. Kalma süresini uzatmak için düzenli olarak rötuşler yapılabilir ve belirli aralıklarla işlem yenilenebilir.
 

 İpek kirpik

Uygulaması,kirpiklerin uzun ve gür durmasını sağlayan bir yöntem. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı yapıştırılıyor. Kirpikler bakıma bağlı olarak 2-3 ayda tamamen dökülüyor.


 Kirpik Lifting

 
Seyrek ve hacimsiz kirpikleri kökten uca güçlendirerek kirpiklerin daha uzun ve daha dolgun görünmesi sağlayan bir işlemdir. Doğal kirpiklerin beslenmesini ve kıvrılmasını sağlayan bu yöntemde kimyasal maddeler kullanılmaz.
 
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Cilt Bakımı
Lazer Epilasyon
Dövme Silme
Bölgesel Zayıflama
Kalıcı Makyaj